Banner
Toernooi

Teams

U11/7


  • 1. SG Oberkotzau (DE)
  • 2. HVS 09, Hillerød (DK)
  • 3. FC Lingolsheim (FR)
  • 4. AS San Vito Bassano (IT)
  • 5. S.V. Rap / DTA -1 (NL)
  • 6. S.V. Rap / DTA -2 (NL)
  • 7. Optimum Sport (CZ)
  • 8. SK Uhelné Sklady (CZ)

U13/9


  • 1. FC Wacker Lankwitz-1 (DE)
  • 2. FC Wacker Lankwitz-2 (DE)
  • 3. SV BW Schwanebeck (DE)
  • 4. SV Straelen-1 (DE)
  • 5. SV Straelen-2 (DE)
  • 6. SG Quelle Fürth (DE)
  • 7. FC Herzogenaurach (DE)
  • 8. TV Jahn Schweinfurt (DE)
  • 9. IS Skævinge (DK)
  • 10. Csep-Gól FC (HU)
  • 11. UKS Szopienice (PL)
  • 12. S.V. Rap / DTA (NL)
  • 13. Optimum Sport (CZ)
  • 14. AFK Nehvizdy (CZ)
  • 15. FC Háje JM A (CZ)
  • 16. FC Háje JM B (CZ)

U14


  • 1. US Grace Hollogne (BE)
  • 2. Al Falouja (DK)
  • 3. KBK, Hillerød (DK)
  • 4. Bælum Solbjerg IF (DK)
  • 5. Kelen SC (HU)
  • 6. SE Monori (HU)
  • 7. S.V. Rap / DTA (NL)
  • 8. HFC '15 (NL)
  • 9. SK Uhelné Sklady (CZ)
  • 10. TJ Slovan Kamenice nad Lipou (CZ)

U15


  • 1. FC Höchst (AT)
  • 2. FC Lerchenfeld (CH)
  • 3. VFR Merzhausen (DE)
  • 4. SV Simonshofen (DE)
  • 5. TSG 08 Roth (DE)
  • 6. Entente Achenheim/Ittenheim (FR)
  • 7. FC Lingolsheim-1 (FR)
  • 8. FC Lingolsheim-2 (FR)
  • 9. FCSR Obernai (FR)
  • 10. Kelen SC (HU)
  • 11. S.V. Rap / DTA (NL)
  • 12. RKHSV-1 (NL)
  • 13. RKHSV-2 (NL)
  • 14. HFC '15 (NL)
  • 15. Běchovičtí Sršni (CZ)
  • 16. DFC Prague (CZ)

U17


  • 1. F.C. Sion Pour Tous (CH)
  • 2. Fortuna Babelsberg (DE)
  • 3. Storkower Sportclub (DE)
  • 4. SV Raisting (DE)
  • 5. SG SC Mühlried/SV Steingriff (DE)
  • 6. DJK Nürnberg-Eibach (DE)
  • 7. Vestia Boldklub-1 (DK)
  • 8. Vestia Boldklub-2 (DK)
  • 9. Frederikssund Forenede Boldklub-1 (DK)
  • 10. Frederikssund Forenede Boldklub-2 (DK)
  • 11. Hornbæk SF (DK)
  • 12. Bælum Solbjerg IF (DK)
  • 13. S.V. Rap / DTA (NL)
  • 14. Berghem Sport (NL)
  • 15. v.v. Deo (NL)
  • 16. G.S.V. Be Quick 1887 (NL)
  • 17. UKS Szopienice (PL)
  • 18. Běchovičtí Sršni (CZ)
  • 19. SC Xaverov (CZ)

U19


  • 1. FC Kufstein (AT)
  • 2. SG Breitenburg (DE)
  • 3. Resenbro UIF (DK)
  • 4. ASCC Marienthal-1 (FR)
  • 5. ASCC Marienthal-2 (FR)
  • 6. SOH Houilles-1 (FR)
  • 7. SOH Houilles-2 (FR)
  • 8. DVOL (NL)
  • 9. Berghem Sport-1 (NL)
  • 10. Berghem Sport-2 (NL)
  • 11. SBC (NL)
  • 12. Unitas'59 (NL)
  • 13. SJO UBC (NL)
  • 14. v.v. LEO (NL)
  • 15. BE Quick 1887 (NL)
  • 16. Union Vršovice (CZ)

Sponsors